Ścieżkę Bobrówka poleciła mi właścicielka domku, który wynajęłam w Ostrowie Lubelskim. A kto wie najlepiej, co zwiedzić w okolicy? Lokalni mieszkańcy oczywiście! Zapraszam więc was na spacer po Lasach Parczewskich, położonych ok. 40 kilometrów od Lublina.


Ścieżka Bobrówka

Ścieżka edukacyjna Bobrówka znajduje się na terenie Nadleśnictwa Parczew. Jest to 3,3 – kilometrowa pętla wokół Stawu Gościniec, którą pokonaliśmy w ok. 1,5 godziny, wliczając w to śniadanie zjedzone pod wiatą w połowie trasy. W bardziej bagnistych fragmentach poprowadzono drewniane kładki (moje ulubione!), a w kilku miejscach utworzono pomosty widokowe z widokiem na staw lub rzekę Bobrówkę.

Co ciekawe, korony drzew są dość gęste i cały czas panuje tutaj pewnego rodzaju półmrok. Wybrałam się na spacer o świcie, więc dodatkowo słońce pięknie przebijało się przez drzewa.

Jak dojechać do Ścieżki Bobrówka?

/ z Ostrowa Lubelskiego ulicą Partyzantów – jest to stara, historyczna droga zwana Traktem lub Gościńcem Królewskim, która prowadziła z Krakowa do Wilna,
/ z drogi 813 prowadzącej z Ostrowa Lubelskiego do Parczewa – przez groblę między stawami.

Przy ścieżce jest duży parking z drewnianą wiatą i miejscem na ognisko. Dodatkowa wiata jest również w połowie ścieżki przy kładce przecinającej rzekę.

Inne ciekawe miejsca w Lasach Parczewskich i okolicy

/Ścieżka edukacyjna „Jezioro Obradowskie” – jest to ok. 1-kilometrowa trasa z kładkami, oddalona 7 kilometrów na północ od Ścieżki Bobrówka.

/Jezioro Miejskie – położone na wschód od Ostrowa Lubelskiego. Są tutaj dwie zagospodarowane plaże. Niestety, na obydwóch widnieje znak zakazu wejścia z psem. Na szczęście my byliśmy tam we wrześniu i nikogo nie było na plaży w głębi działek letniskowych, więc udało się zawiesić hamak i trochę odpocząć.
Oba miejsca zaznaczyłam wam na mapie poniżej.

/Poleski Park Narodowy – miłośnikom kładek polecam zajrzeć też do pobliskiego Parku Narodowego i wybrać się na wycieczkę np. ścieżką Spławy.

Do zobaczenia na szlaku!

Mapa