Austria: Innsbruck na weekend z Innsbruck Card

Zwiedzając większe miasta, takie jak austriacki Innsbruck, bardzo często korzystam z udogodnień przygotowanych dla turystów. Najczęściej są to wycieczki typu Free Walking Tour, gdzie macie okazję zwiedzić z lokalnym przewodnikiem mniej oczywiste atrakcje, i sami decydujecie o wysokości opłaty za taką wycieczkę.

Często wybieram też karty miejskie/rabatowe przygotowane przez miasto. W ich cenie wliczone są wstępy lub zniżki do najważniejszych atrakcji i niektóre środki transportu. Ułatwia to też zaplanowanie pobytu, ponieważ macie gotową listę ciekawych miejsc.
W przypadku mojego pobytu w Innsbrucku zdecydowałam się wybrać właśnie taką kartę: Innsbruck Card.

Austria zwiedzanie - Innsbruck

Innsbruck Card

Karta Innsbruck Card występuje w 3 opcjach: 24, 48 lub 72 godziny. I są to realne godziny, czyli jeżeli aktywujecie kartę o godz.11:00 pierwszego dnia, to możecie jej używać do godz. 11:00 następnego dnia (w przypadku karty ważnej 24h).
Aktualne (2020r.) ceny karty to (dorośli/dzieci 6-15 lat):
ważna 24h – 43€ / 21,50€
ważna 48h – 50€ / 25€
ważna 72h – 59€ / 29,50€

Często pojawia się pytanie, czy takie karty są opłacalne? Nie ma na to jednej odpowiedzi. To co Wam radzę zrobić, to na liście atrakcji zaznaczyć te, które chcecie zobaczyć (i na które starczy Wam czasu w trakcie obowiązywania karty) i podliczcie, ile kosztowałby wstęp do tych miejsc, gdybyście kupowali pojedyncze bilety.

Przykładowe atrakcje i ich ceny bez Innsbruck Card (ceny dla osoby dorosłej, bez zniżek):
– Wycieczka z przewodnikiem: 13€
– Muzeum Złoty Dach: 5€
– Autobus typu Hop-On Hop-Off: 17€
– Alpejskie Zoo (AlpenZoo) z dojazdem kolejką Hungerburgbahn: 17€
Skocznia Bergisel: 10€
Czyli pojedynczo bilety do powyższych atrakcji kosztowałyby 62€.

Na mapie na końcu artykułu zaznaczyłam Wam najciekawsze miejsce warte zobaczenia, część z nich jest wliczona w cenę Innsbruck Card.

Punkt zakupu karty: Informacja Turystyczna, Burggraben 3, 6020 Innsbruck
Innsbruck Card – lista atrakcji, jak zakupić: link

Autobus Hop-On Hop-Off (Sightseer)

Czym jest autobus Hop-On Hop-Off? Z jęz.angielskiego oznacza „wskakuj-wyskakuj”, czyli możecie wskoczyć do autobusu na dowolnym przystanku, zwiedzić konkretną atrakcję lub dzielnicę, i ponownie wskoczyć do autobusu. Możecie tez przejechać całą trasę bez wysiadania, i zobaczyć miasto z tej perspektywy. Sami decydujecie jaki odcinek trasy chcecie przejechać i co zobaczyć.

Sightseer Innsbruck dociera również do odleglejszych miejsc miasta, np. Zamku Ambras czy skoczni Bergisel.

W autobusie znajdziecie też audio przewodniki, przygotowane w 8 językach, m.in. angielskim (niestety w tej chwili nie jest dostępny jęz.polski).

Autobus Sightseer Innsbruck jest wliczony w kartę Innsbruck Card, cena regularna poza kartą to 17€ za osobę dorosłą.

Strona internetowa Sightseer Innsbruck: link
Trasa przejazdu autobusu: mapa

Wycieczka po Innsbrucku z przewodnikiem

W ramach Innsbruck Card polecam Wam pieszą wycieczkę z przewodnikiem po Starym Mieście. Jest to trasa Classic Tour organizowana przez firmę PerPedes.
Dzięki niej poznacie nie tylko historyczne fakty i ciekawostki związane z miastem, ale też np.wejdziecie na dziedziniec jednej z zabytkowych kamienic.

Opis trasy Classic Tour: link
Godzina: 14:00, codziennie, oprócz niektórych świąt
Czas trwania: 1,5h
Język: angielski

gdzie na weekend w europie - Innsbruck
Innsbruck - gdzie na weekend za granicę

Mapa – co warto zobaczyć w Innsbrucku

Na mapie są zaznaczone najważniejsze atrakcje uwzględnione przez Innsbruck Card. Pamiętajcie sprawdzić aktualną listę na innsbruck.info.

0 0 vote
Article Rating

Posted by

Piszę o naszych psio-ludzkich podróżach. Gdziekolwiek w świat, gdzie nas łapy poniosą. Jestem typem planisty, większość moich wyjazdów jest dość dobrze przygotowana (ale spontaniczne zmiany nie wyprowadzają mnie z równowagi, jestem zrównoważonym świrem ;). Głównym środkiem transportu na większości wyjazdów jest auto. Lubię tą swobodę jaką daje mi samochód, dzięki niemu mogę dotrzeć do ciekawych i mniej znanych miejsc. Skąd nazwa Gdziekolwiek w Świat? Ponieważ moje podróże są bardzo zróżnicowane, wszystko zależy od tego, co w danej chwili potrzebuję, jaki mi się urodzi pomysł w głowie, ile mam czasu, lub od budżetu, którym akurat dysponuję. Więc znajdzie się i wyjazd pod namiot do Norwegii, agroturystyka na Suwalszczyźnie, ale i wygodny hotel z basenem. Przeważnie jednak większość wyjazdów ma wspólny mianownik – przyroda.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments